- Biuro Rachunkowe Poznań -

 

 

 

oszczędzić na

 wysokich składkach ZUS

ZUS

Optymalizacja kosztów ZUS

Promocyjny ZUS

Skończył się Tobie okres opłacania Preferencyjnych składek ZUS?

Okres nazywanego przez niektórych potocznie "promocyjnego ZUS" kończy się  po upływie 2lat. Stajesz przed perspektywą przejścia na tzw. "wysoki ZUS" i zastanawiasz się jak możesz zaoszczędzić na tych wysokich comiesięcznych ZUSowskich obciążeniach? A może już opłacasz pokaźne sumy i postanowiłeś nareszcie coś z tym zrobić?

ZUS i emeryturaMożesz oczywiście opłacać wysokie składki do ZUS i mieć nadzieję, że gdy przejdziesz na emeryturę, nie będzie ona tragiczna, a Twój zasłużony odpoczynek nie będzie tylko walką o przetrwanie "od pierwszego do pierwszego"..

Albo możesz czytać dalej treść tej strony i zastanowić się co już dziś możesz zrobić by lepiej zabezpieczyć swoją przyszłość?

 

Ile Twoich pieniędzy pochłoną wpłaty na ZUS?

Zakładając, że prowadzisz firmę i będziesz płacił ZUS przez 40lat:

890,14zł x 12= 10 681,68 zł rocznie na konta ZUS Optymalizacja kosztów ZUS

10 681,68zł x 40lat = 427 267,20zł

427 tysięcy złotych - nie licząc pojawiających się po drodze podwyżek, bo możesz przekonać się, że opłaty na ZUS rosną w zastraszającym tempie - wzrost o 255% przez ostatnie 12lat, tj. średnio 21% rocznie sprawdź sam:

Wzrost ZUS dla Przedsiębiorców na przestrzeni lat 1999-2011

i odpowiedz sobie na pytanie: jeśli średni wzrost opłat będzie kontynuowany, ile będę miesięcznie odprowadzał do ZUS za kolejne 12lat? Ile to będzie rocznie? Co lepszego mógłbym zrobić z tą kwotą?

 

    Optymalizacja kosztów ZUS - czyli jak zmniejszyć opłaty do ZUS

 

Jak zatem zaoszczędzić na ZUS-ie?

Odpowiedź jest prosta - prowadzić firmę w Polsce a odprowadzać niższą od ZUS-owskiej składki opłatę dzięki Unii Europejskiej!

mniejszy zus ue niski zus mały ZUS

Bo podczas gdy Ty płacisz wysoki ZUS inni przedsiębiorcy płacą mniej o minimum 390zł miesięcznie i jednocześnie dają sobie szansę na wyższą emeryturę z Unii Europejskiej. (Dotyczy całkowitych opłat ZUS, czyli = społeczne: 597,37zł; ZUS Fundusz Pracy: 49,38zł; ZUS zdrowotne 243,39zł - razem 890,14zł w stosunku do maksymalnej opłaty 499zł za udział w projekcie, która może ulec obniżeniu nawet do 0zł miesięcznie)

Optymalizacja kosztów ZUS, mały ZUS przedsiębiorcówCo więcej - jeśli jesteś rodzicem, możesz bezpłatnie wystąpić z wnioskiem o zasiłek na dziecko/dzieci tzw. Child Benefit, który wynosi 80 funtów miesięcznie  na pierwsze dziecko i 52,8 funtów miesięcznie  na każde kolejne (20funtów tygodniowo na pierwsze i 13,2 funtów tygodniowo na każde kolejne).

To oznacza, iż posiadając dwie pociechy możemy odbierać miesięcznie 132,8 funtów zasiłku co wynosi 615zł miesięcznie (w przeliczeniu po średnim kursie funta NBP z dnia 17-01-2011)

Zakładając zatem, że płacimy kwotę maksymalną, czyli 499zł i mamy dwie pociechy to każdego miesiąca oszczędzamy: składkę ZUS 890,14 plus różnicę między 499zł a 615zł czyli 116zł co daje w rezultacie dodatkowe pieniądze w wysokości 1006zł miesięcznie czyli 12 072zł rocznie, które możesz np. wpłacić na III filar i dodatkowo przez lata pomnażać.

Promocyjny preferencyjny ZUSobniżyć zmiejszyć ZUS, niski ZUS

 

Czy mogę oszczędzić jeszcze więcej?

Tak, firma docenia inicjatywę i kiedy opowiesz o nowych możliwościach swoim znajomym i Twoi znajomi też będą zainteresowani by skorzystać i zaoszczędzić na ZUS-ie biorąc udział w projekcie - Twoja opłata miesięczna zostanie trwale zmniejszona (tak długo jak Twoi znajomi w nim uczestniczą).

Jeśli przykładowo trójka Twoich znajomych chce oszczędzać na ZUS a nadwyżkę inwestować na przyszłość lub po prostu przeznaczać na przyjemności, Twoja całkowita miesięczna opłata będzie wynosiła 199zł. Gdy liczba osób zainteresowanych wzrośnie do pięciu - nie płacisz już ani złotówki!

Niskie składki to więcej pieniędzy w Twoim portfelu. A więcej pieniędzy to więcej radości, uśmiechu i bezpieczeństwa w Twoim domu. Dla Ciebie i Twoich bliskich. Pomyśl o tym.

optymalizacja ZUS - niskie opłaty, niski ZUS

 

Co możesz zrobić już teraz?

Możesz umówić się na spotkanie i zacząć oszczędzać już teraz, lub zacisnąć zęby i spróbować być zadowolonym z wpłat na rzecz ZUS oraz spróbować uwierzyć, że emerytury z ZUS nie będą takie najgorsze..

Większość ludzi jednak jest świadoma niepewnością wypłat emerytalnych z ZUS lub ich wysokością i chcą sami zabezpieczyć się wpłacając zaoszczędzone środki na IKE lub samemu inwestując. Część ludzi  nadwyżkę przeznacza np. na rozwój firmy lub własnych kwalifikacji. Są też tacy, którzy za dodatkowe środki jeżdżą na wakacje i wycieczki lub w inny sposób umilają sobie życie..

Zanim już do końca zdecydujesz się oszczędzać z nami na ZUS-ie zastanów się najpierw, na co Ty przeznaczysz swoją nadwyżkę? Jaka jest Twoja motywacja by w tak łatwy i bezpieczny sposób posiadać dodatkowe środki pieniężne?

Jeśli  już teraz chcesz przystąpić do programu możesz kliknąć link:

 

https://panel.optigen.pl/rejestracja/JP021301A

który bezpośrednio przekieruje Cię do strony rejestracyjnej lub możesz dowiedzieć się więcej dzwonić pod numer 516-019-850 lub odwiedzając stronę:

www.optigen.pl

gdzie możesz również poczytać o podstawach prawnych oraz dowiedzieć się wielu bardzo interesujących wiadomości.

Pamiętaj by rejestrując się w programie powołać się na nazwisko osoby polecającej - Połczyński i użyć kodu:

 JP021301A

Zacznij oszczędzać już dziś!

płać mniejsze składki, obejście ZUS

 

 

Optymalizacja kosztów ZUS

BIURO RACHUNKOWE POZNAŃ - GRUNWALD

 

Promocyjny ZUS                                                                   optymalizacja ZUS                                                                       mały ZUS                                                                   ZUS z UE                                                                                                             mniejszy ZUS                                                                  obejść ZUS                                                                    niski ZUS                                                                  obniżka ZUS                                                                  Angielski ZUS                                                                              obniżenie ZUS                                                                  zmniejszenie ZUS                                                                    niższy ZUS                                                                   ZUS z Unii                                                                   obniżyć zus                                                                       zmniejszyć zus                                                                   obejście ZUS                                                                       ZUS przez Anglię                                                                   ZUS przez UE                                                                   optymalizacja kosztów ZUS                                                                      

.